Váha cestovního zavazadla do letadla

Cestovní kabinový kufr RIMOWACestovat letadlem není v dnešní době nic zvláštního. Lidé létají čím dál více a díky nízkonákladovým letům šetří jak čas, tak i peníze. Za pár hodin tak můžete přistát v přímořské destinaci a užít si dovolenou naplno, aniž by vás zmáhala dlouhá a nekonečná cesta autobusem či autem. Jenže letecká přeprava má také své malé výjimky, kvůli kterým, pokud se dopředu neinformujete, můžete zadělat na několik nehezkých vrásek na čele.

Cestovní zavazadla v letadle

Nízkonákladové letecké společnosti si mohou dovolit přepravit své cestující za nízké ceny letů protože výrazně omezila služby pro cestující a stlačila tak své náklady. Do letadla se vejde hodně lidí – malý prostor pro jednotlivce, za to však levná cena letenky. Váha zavazadel je v této cenové třídě taky velmi omezena.

Cestovní kufr do letadla a příruční zavazadlo

S tím je nutné počítat dopředu a vždy si předem zjistit, jaké rozměry daná letecká společnost povoluje spolu s množstvím přepravovaných kilogramů. Obecně platí, že do letadla vstupujete s klasickým zavazadlem (kufrem) a pak také tím příručním.

Samsonite taškaPříruční zavazadlo

Limity u jednotlivých společností se liší, avšak pokud bude vaše příruční zavazadlo v rozměrech maximálně 50 x 40 x 20 cm, nikde s ním nebudete mít problém, pokud bude současně i splňovat váhu do sedmi, většinou osmi kilogramů. Jde tak o větší kabelku nebo menší batoh. Příruční zavazadlo si můžete vzít na palubu letadla a mít jej pod kontrolou.

Cestovní kufr

To u cestovního kufru se vyplatí před koupí řádně vše zvážit. Mnohdy je s kufry zacházeno dost drasticky. Pokud bude váš kufr během přepravy někde naspod velké hromady, mohou se vám přepravované věci poničit. To však neplatí v případě, že máte skořepinové zavazadlo. Takový kufr je odlehčený, tudíž nezaujímá zbytečně kilogramy a má pevný obal, takže vaše osobní věci budou v pořádku. Dnes je na trhu velké množství kufrů, a čím kvalitnější pouzdro spolu s kolečky, tím déle vám bude sloužit. Do takového zavazadla se vyplatí investovat, aby nebyla narušen cíl vaší cesty – odpočinková dovolená.